MENU
MODA

Światowej sławy torebka

28.06.2017 REDAKCJA
Autor

Światowej sławy torebka

Mówi się, że torebek i butów nigdy nie jest wystarczająco dużo i to jest niewątpliwie prawda. Torebka jest dodatkiem każdej kobiety, a czasem może ozdobić strój lepiej niż diament. Jesteś miłośniczką torebek i za każdym razem, gdy zobaczysz nową torebkę, serce bije Ci szybciej? Czy masz torebkę dla każdego stroju? Gratulacje, świat torebki z pewnością nie jest Ci obcy.

Śladami historii torebki

Torebki, które swoim wyglądem były bardzo zbliżone do wyglądu współczesnej torebki, znajdziemy już w czasach faraonów. Torebki miały wygląd małych toreb podręcznych z uszami i były wykonane, podobnie jak dzisiaj, z twardej tkaniny lub skóry. Termin torebka, ale zaczął istnieć aż od drugiej połowy XIX wieku. W XIX wieku torby podróżne i torebki przeszły prawdziwą rewolucję. W tym czasie zostało użyte pojęcie torebka, jak znamy i kochamy dzisiaj.

Poznaj się z Birkin

Birkin. Słowo, które jest w świecie torebek legendą. Wszystkie miłośniczki torebek pod tym słowem wyobrażą sobie legendarną torebkę, która ujrzała światło świata w 1984 roku. Co było przyczyną stworzenia tej torebki? Aktorka i piosenkarka Jane Birkin, która miała szczęście w nieszczęściu, gdy w samolocie upuściła swoją torebkę przed generalnym dyrektorem Hermes. Poskarżyła się mu, że jest niemożliwe znaleźć idealną torebkę. I tak powstała. Czarna skórzana torebka, która jest na całym świecie znana, jako Birkin. A która kobieta nie chciałaby mieć swojej własnej Birkin? Niefortunna jest jednak jej cena. Można ją kupić od 24 000 do około 400 000 zł.

Warto?

Pytasz, dlaczego Birkin jest tak droga? Torebka wykonana jest ręcznie z najwyższej jakości skóry, to zależy tylko od Ciebie, jeśli wybierzesz skórę cielącą, z krokodyla, jaszczurki lub strusia. Każda z torebek wykonana z dowolnej skóry w dowolnym kolorze, wyposażona jest w kłódkę i kluczyk, schowany wewnątrz skórzanego etui w kształcie dzwonka. Myślisz, że wystarczy kupić tę torebkę w sklepie? Wcale nie, jeszcze nie tak dawno na ten skarb trzeba było czekać niesamowitych 6 lat. Torebkę Birkin rozsławił serial „Seks w mieście” i popularna piosenkarka Victoria Beckham, która na Birkin nie da nic złego powiedzieć.

Marzysz o torebce? Zafunduj sobie torebkę Vuch!

Nie przeczę, że Birkin jest legendarna. Legendą w Twojej szafie, ale także łatwo staną się torebki Vuch, które są modne i ponadczasowe. Dlaczego nie kupić sobie torebki z kolekcji Buddy, Art lub Sense? Pamiętaj, torebki zawsze są przydatne.

Kopiuj link

ARTYKUŁY POLECANE

NOWE Vuszki Crossbody, którym się nie oprzesz! NOWE Vuszki Crossbody, którym się nie oprzesz!
Wdziej dżunglę czyli motywy zwierzęce wciąż są na topie! Wdziej dżunglę czyli motywy zwierzęce wciąż są na topie!
Uważaj! Nowe okulary VUCH podbijają świat. Uważaj! Nowe okulary VUCH podbijają świat.
Blogerka modowa, która kocha podróże. Poznaj Natalię. Blogerka modowa, która kocha podróże. Poznaj Natalię.