MENU
MODA

Szminka – symbol kobiecości

24.10.2017 REDAKCJA
Autor

Szminka – symbol kobiecości

Szminka to niezawodna przyjaciółka, która najlepiej potrafi podkreślić piękno kobiecych ust. Czy wiesz, że pierwszą wysuwaną szminkę w sztyfcie, taką, jaką znamy dziś, wprowadziła na rynek firma Guerlain w roku 1915?  Już  minęło ponad 100 lat od chwili, gdy pierwsza taka szminka weszła na rynek i do dnia dzisiejszego nie utraciła wcale ze swej popularności. Jesień to idealna pora, by uzbroić się w  tajną broń, czyli  doskonale dobraną szminkę, która rozświetli nawet najbardziej pochmurny jesienny dzień.

Szminka królowała nad światem

Szerokiej gamy wyboru, która jest współcześnie na rynku, pozazdrościłaby nam sama Kleopatra. Jej szminka wykonana była z mieszanki rozdrobnionych mrówek, kamyków i wosku. A może wydaje ci się absurdalny zakaz używania szminki? Królowa Wiktoria jednak  w roku 1837 faktycznie wprowadziła prawny zakaz malowania ust szminką.  Tyle z ciekawej historii szminki, ale wróćmy do współczesności. Jak dobrać  idealną  szminkę?

Jak poprawnie nałożyć szminkę?

Jeżeli chcesz  uzyskać piękny trwały efekt, nałóż dwie warstwy szminki. Pierwszą warstwę  odciśnij na papierowej chusteczce, by usunąć nadmiar szminki i następnie nałóż drugą warstwę. Dzięki temu zabiegowi szminka pokryje twoje usta na wiele godzin.

Szminka dla kobiet o jasnej cerze

Jeżeli twoja cera jest bardzo jasna, eksperci zalecają takie odcienie  szminki, które podkreślają naturalny kolor twoich ust – a więc szminka w kolorze brzoskwini, odcieni różu i koralu.

Szminka dla kobiet o cerze ciemniejszej

Przy ciemnej cerze wyglądają najlepiej tajemnicze odcienie koloru śliwkowego, czekoladowego lub czerwień. Jeżeli nie masz idealnie białych zębów – zrezygnuj całkiem z odcieni brązu, ponieważ uwydatnią one jeszcze bardziej żółty odcień zębów.

Jaki odcień szminki pasuje każdej kobiecie?

Czy istnieje odcień szminki, który podkreśli urodę każdej kobiety?  Wizażystki twierdzą, że takim kolorem jest odcień naturalnego różu. Na co dzień najlepiej stosować szminki o odcieniu lekko jaśniejszym lub ciemniejszym od naturalnego koloru  ust. Skorzystaj z rady ekspertów ze świata kosmetyków: Najbardziej do twarzy będzie ci w odcieniu różniącym się od naturalnego koloru twych ust najwyżej o dwa odcienie.

Kopiuj link

ARTYKUŁY POLECANE

Wdziej dżunglę czyli motywy zwierzęce wciąż są na topie! Wdziej dżunglę czyli motywy zwierzęce wciąż są na topie!
Uważaj! Nowe okulary VUCH podbijają świat. Uważaj! Nowe okulary VUCH podbijają świat.
Blogerka modowa, która kocha podróże. Poznaj Natalię. Blogerka modowa, która kocha podróże. Poznaj Natalię.
5 pomysłów na czerwoną torebkę 5 pomysłów na czerwoną torebkę