MENU
PRZEPISY

Orzeźwiający drink ogórkowy

10.08.2017 REDAKCJA
Autor

Orzeźwiający drink ogórkowy

Lato zachęca nas do spędzania czasu przy basenie. Opalając się i ciesząc z każdego promyka słonecznego, na pewno docenisz zaproponowany przez nas orzeźwiający letni drink ogórkowy. Taki napój sprawi, że każda impreza przy basenie zostanie na długo zapamiętana, a co najważniejsze, przepis wcale nie jest taki skomplikowany.

Ogórek na oczy i do picia

Ogórki możesz przy basenie wykorzystać na kilka różnych sposobów. Plastry na oczy świetnie wygładzą skórę, a sok znakomicie zastąpi mgiełkę nawilżającą. Jednak nie tylko o nawilżenie naskórka trzeba zadbać, na szczególną uwagę zasłuży odpowiednie nawodnienie organizmu. Tutaj śpieszy Ci z pomocą smaczny drink ogórkowy. A jeśli zostanie Ci jeszcze trochę ogórków, polecamy pokroić je do sałatki.

Syrop ogórkowy

Syrop z ogórka to absolutna podstawa doskonałego letniego drinku, a jego przygotowanie zajmie Ci dosłownie kilka chwil.

Składniki:

  • 2 kg ogórków
  • 1 kg cytryn
  • 1 kg cukru
  • 10 g kwasu cytrynowego

Sposób przygotowania:

Najpierw ogórki natrzyj, a uzyskaną masę przefiltruj przez sitko. Otrzymasz sok, do którego następnie dodaj cukier, cytryny oraz kwas cytrynowy, który zatroszczy się o to, aby syrop wytrzymał świeży na dłużej. Całość podgrzej, ale nie gotuj. Podgrzany syrop wlej do czystych butelek.

Orzeźwiający napój ogórkowy

  • syrop ogórkowy
  • niesłodzona woda gazowana
  • plastry ogórka
  • kostki lodu

Teraz, kiedy przygotowałaś już syrop z ogórków, możesz mieszać pyszne drinki. Do szklanki wlej syrop, dolej wodą gazowaną, wrzuć kilka kostek lodu oraz plasterków ogórka. Tadaaam! Orzeźwiający drink ogórkowy jest już gotowy. Na zdrowie!

Kopiuj link

ARTYKUŁY POLECANE

Tercet zimowy: Przeziębienie, katar, kaszel! Jak z im wygrać? Tercet zimowy: Przeziębienie, katar, kaszel! Jak z im wygrać?
Strudel znany i nieznany Strudel znany i nieznany
Lody? Czemu nie, zróbmy je w domu same! Lody? Czemu nie, zróbmy je w domu same!