MENU
PRZEPISY

Tercet zimowy: Przeziębienie, katar, kaszel! Jak z im wygrać?

05.01.2018 REDAKCJA
Autor

Tercet zimowy: Przeziębienie, katar, kaszel! Jak z im wygrać?

Zima przynosi wiele możliwości fajnego spędzenia czasu. Jednak często musimy zrezygnować z ulubionych zimowych zajęć, bo przeszkodzi nam w nich katar, kaszel i przeziębienie. Powszechnie znane choroby, które zimowy czas potrafią nieźle uprzykrzyć. Nie chcesz biec od razu do apteki i wolisz niezawodne babskie rady? Korzystaj w pełni z zimowych radości  -  zastosuj nasze propozycje, zanim choroby zaatakują!

Cebulka, cebulka, cebulka

Potrzebny ci swobodny oddech i środek na kaszel wykrztuśny? Wykorzystaj produkty, które na pewno masz w domu – cebulę, miód i mleko. Pokrój dwie cebule, przelej pół litrem wody, zagotuj i na małym ogniu gotuj jeszcze około 15 minut. Odcedź i zamieszaj  z miodem i mlekiem. Pij trzy razy dziennie. Przekonasz się, jak szybko eliksir zadziała i poczujesz się znów jak ryba w wodzie.

I znowu cebulka

Jak pokonać katar? Odpowiedzi udzieli nam znowu cebula. Katar wyleczysz, kiedy koło łóżka postawisz talerz ze świeżo pokrojoną cebulą. Nocą olejki eteryczne sprawią, że twój nos będzie znów czysty. Wykorzystać możesz również wytłoczony z cebuli sok, który po łyżeczkach dodawaj do herbaty.

Cud pod tytułem herbatka imbirowa

Słyszałaś już o świetnych właściwościach leczniczych herbatki imbirowej? Wiesz, że można ją  przyrządzić samemu? W dodatku bardzo prosto. Kilka płatków obranego ze skórki imbiru zalewasz wrzątkiem. Po chwili możesz herbatkę pić. Bardziej smakuje z cytryną i miodem, które także mają właściwości lecznicze.

Cześć i chwała orzechom włoskim

Dręczy cię suchy uporczywy kaszel? Zostało ci od świąt trochę orzechów? Zwycięstwo! Wyłuskaj 12 orzechów włoskich, daj moczyć je przez 4 godziny, zalewając pół litrem wody. Następnie przez pół godziny  gotuj. Gotowy napar pij doprawiony miodem.      

 

Kopiuj link

ARTYKUŁY POLECANE

Strudel znany i nieznany Strudel znany i nieznany
Orzeźwiający drink ogórkowy Orzeźwiający drink ogórkowy
Lody? Czemu nie, zróbmy je w domu same! Lody? Czemu nie, zróbmy je w domu same!