TRENDY

6 plus 1 świątecznych ciekawostek

14.12.2017 REDAKCJA
Autor

6 plus 1 świątecznych ciekawostek

Dla większości z nas to właśnie święta Bożego Narodzenia są  najpiękniejszymi świętami w roku. I dlatego zasługują na specjalną uwagę. Czy wiesz, że dawniej choinki zawieszano na suficie wierzchołkiem w dół? Nie? Czytaj dalej, przygotowaliśmy dla ciebie jeszcze kilka  ciekawostek świątecznych. A więc daj się ponieść tą cudowną atmosferą świąt, która  otula nas teraz ze wszystkich stron i czytaj.

Choinka

Chyba nikt dziś nie wyobraża sobie świąt Bożego Narodzenia bez przystrojonego drzewka. Tradycja ubierania choinki pochodzi z Niemiec. W niektórych częściach Polski przyjął się stosunkowo niedawno, w II połowie XX wieku. Ubierając choinkę, wkraczamy jakby w lepszy, prawie czarodziejski świat świąt Bożego Narodzenia.

Tradycyjne kolory świąteczne

Chyba domyślasz się, które kolory dominują w święta. To kolor czerwony, zielony i złoty. Co one symbolizują? Czerwień to krew Chrystusa, zieleń symbolizuje życie, nadzieję i wierność, kolor złoty to symbol światła i dostatku.

Zawieszone skarpety

Czy znasz jakiś świąteczny film amerykański, w którym nie ma ujęcia skarpet świątecznych zawieszonych na kominku? Nie przypominasz sobie? My również. Tradycja ta wywodzi się z legendy holenderskiej. Opowiada ona historię biednego mężczyzny i jego trzech córek, którym nie mógł zapewnić posagu. Mikołaj chciał wtedy złożyć prezent tej rodzinie.  Wszedł na dach i do komina wrzucił worek pełen złota. Monety wpadły do skarpet, które  suszyły się przy kominku.

Największy prezent na świecie

Największym prezentem na świecie jest (lekko przesadzając) Statua Wolności. Waży pokaźnych 225 ton i przywieziona została w wigilię roku 1886.

Figurki z czekolady

Nie wyobrażasz sobie choinki bez czekoladowych figurek zapakowanych w sreberka? Pomysł ten zrodził się w Czechach.

Pocałunek pod jemiołą

To jedna z tradycji, która stale jest dotrzymywana. Co daje nam pocałunek pod jemiołą? Od stuleci wierzono, że jemioła przynosi szczęście i ma magiczną  moc.  Celtyccy druidzi wierzyli np. iż jemioła przynosi szczęście  i uzdrawia. Szczęście i miłość powinna natomiast zapewnić zakochanym, którzy się pod jemiołą pocałują.

Kopiuj link

ARTYKUŁY POLECANE

Tip modelki! Tip modelki!
Zaskakujące tradycje świąteczne w różnych krajach Zaskakujące tradycje świąteczne w różnych krajach
Jesienne dekoracje, które rozpromienią twój dom Jesienne dekoracje, które rozpromienią twój dom


x