MENU
TRENDY

Fenomen biegania

01.11.2017 REDAKCJA
Autor

Fenomen biegania

Bieganie to nie tylko moda. Biegowe szaleństwo trwa w najlepsze. Bieganie zyskało swoich miłośników w roku minionym, w tym, na pewno zyska nowych w przyszłym. Bieganie to po prostu całoświatowy fenomen. A dlaczego tak naprawdę je  pokochaliśmy? Jest cały szereg powodów. Nie ma wątpliwości, że to aktywność fizyczna, dzięki której możemy zadbać o swoje zdrowie oraz  kształtować swoją sylwetkę. Przynosi też sporą dawkę relaksu. Jesień jest  wspaniałą porą, by założyć odpowiedni strój, włożyć czapkę i pobiec tam, gdzie nogi poniosą. Potrzebujesz znać jeszcze jakiś powód, by zacząć biegać? Czytaj dalej!

Bieg to zdrowie

Bieg to jeden z najbardziej ulubionych sportów aerobowych. Jednym z jego atutów jest jego dostępność. Oprócz podstawowego wyposażenia w postaci dobrych butów i odpowiedniego stroju nie trzeba w nic inwestować. Początkowy wkład kapitału szybko odrobimy w postaci utraconych kilogramów i oderwaniu się od szarej rzeczywistości. Bieganie wpływa korzystnie na pracę naszego serca, płuc i całego układu krążenia. Dodatkowo może ucieszyć fakt, iż bieg jest jednym z najlepszych spalaczy tłuszczu.

Jesienna chandra? Jest na nią sposób!

Zapaleni biegacze oraz eksperci zgodnie potwierdzają, że bieg jest środkiem „stresobójczym“.  Ludzie, którzy systematycznie biegają, czują się lepiej, mają więcej energii i poczucia własnej wartości. Z badań wynika również, że  60 % kobiet, które biegają, czuje się bardziej atrakcyjnie.

Na bieg nigdy nie jest za późno… ani za wcześnie 

A kiedy tak naprawdę można rozpocząć bieganie? Kiedykolwiek. Przykładem niech będzie najmłodszy i najstarszy uczestnik maratonu. Najstarszym maratończykiem jest Fauja Singh pochodzący z Indii,  który wziął udział w maratonie w wieku 100 lat. Najmłodszym uczestnikiem był pewien 5- latek.

Bieg  - sport, który zbliża

Bieg to sport, który zbliża. O biegaczach mówi się, że to ludzie otwarci. Ich wspólna pasja zbliża ich na tyle, że potrafią ze sobą rozmawiać jak dobrzy znajomi już przy pierwszym spotkaniu.

Kopiuj link

ARTYKUŁY POLECANE

Poznaj przepisy wielkanocne innych krajów i sama wypróbuj 2 łatwe przepisy Poznaj przepisy wielkanocne innych krajów i sama wypróbuj 2 łatwe przepisy
Niezbędny dodatek na wiosnę? Ponadczasowe modne plecaki Vuch Niezbędny dodatek na wiosnę? Ponadczasowe modne plecaki Vuch
Rozpocznij wiosnę z minimalistyczną garderobą. Ile sztuk jest w sam raz? Rozpocznij wiosnę z minimalistyczną garderobą. Ile sztuk jest w sam raz?
Wyruszaj tworzyć nowe wspomnienia Wyruszaj tworzyć nowe wspomnienia