MENU
TRENDY

Jesienne dekoracje, które rozpromienią twój dom

06.11.2017 REDAKCJA
Autor

 Jesienne dekoracje, które rozpromienią twój dom

Jesień mieni się już kolorami i to właśnie przyroda może stać się źródłem jesiennych inspiracji do dekoracji twego domu. A inspirację można znaleźć naprawdę wszędzie, gdzie tylko spojrzysz. Inspiracją mogą być nie tylko jesienią podbarwione liście, ale również jesienny ogród z dynią czy owocami dzikiej róży. O ile chcesz wnieść do swego domu przysłowiowe ciepło i upiększyć wnętrza,  zobacz nasze propozycje cudownych jesiennych dekoracji.

Kasztany, kasztany...

Kasztany i jesień – nierozłączne skojarzenie. Kiedy byliśmy dziećmi, to kasztany służyły do tworzenia zabawnych zwierzątek. Z kasztanów jednak mogą powstać nie tylko zwierzaki. To świetny materiał do wyrobu wianków zawieszanych na drzwi. Wianki wystarczy uzupełnić wstążkami i piękna dekoracja gotowa. Jesienna dekoracja niemal bez pracy? Weź  przeźroczystą szklankę, umocuj w niej świecę, a na dno wsyp kasztany. Szklankę możesz udekorować  jeszcze wstążką i kolorowymi liśćmi.

Dynie to nie tylko dekoracja na Halloween

Następną ulubioną dekoracją związaną z jesienią są dynie. Najpierw zawsze skojarzą nam się z  wyrzeźbionymi  twarzami straszydeł Helloweenu. Dynie mogą stać się jednak również niepozorną, lecz bardzo uroczą dekoracją. Wazon z dyni??? Dlaczego nie: Wystarczy odciąć górną część, wydrążyć środek, włożyć pojemnik z wodą i wstawić kwiaty. Nietradycyjny wazon gotowy. Następna nasza propozycja?  Zdobienie dyni przy pomocy wiertarki! Zrób w dyni wiertarką małe otwory, włóż świecę i rozkoszuj się cudownym efektem.

Efektowna miska z liści

Do wyrobu miski z liści potrzebna jest miska, nadmuchiwany balonik, ciekły klej, nożyce, pędzel i oczywiście piękne jesienne liście. Nadmuchany balonik włóż do miski tak, by się nie ruszał, jego górną część posmaruj klejem do połowy. Na tak posmarowany klejem balonik zacznij układać liście, każdy liść wygładź pędzlem. Zostaw przynajmniej pół godziny, żeby klej wyschnął, potem można wypuścić z balonika powietrze. Wynik? Piękna miska z kolorowych jesiennych liści.

Kopiuj link

ARTYKUŁY POLECANE

Poznaj przepisy wielkanocne innych krajów i sama wypróbuj 2 łatwe przepisy Poznaj przepisy wielkanocne innych krajów i sama wypróbuj 2 łatwe przepisy
Niezbędny dodatek na wiosnę? Ponadczasowe modne plecaki Vuch Niezbędny dodatek na wiosnę? Ponadczasowe modne plecaki Vuch
Rozpocznij wiosnę z minimalistyczną garderobą. Ile sztuk jest w sam raz? Rozpocznij wiosnę z minimalistyczną garderobą. Ile sztuk jest w sam raz?
Wyruszaj tworzyć nowe wspomnienia Wyruszaj tworzyć nowe wspomnienia