MENU
TRENDY

Lato? Owszem, proszę bardzo!

21.06.2017 REDAKCJA
Autor

Lato? Owszem, proszę bardzo!

Lato to dla większości z nas najpiękniejsza pora roku. Słońce, wakacje i czas spędzony nad wodą jest boską muzyką, do jej melodii dostroimy się bardzo chętnie. Lato oferuje niezliczone możliwości kuszących czynności i możliwości. My wraz z pierwszymi promieniami letniego słońca przynosimy kilka ciekawostek, które są nieodłącznie związane z latem. Wiesz, kiedy po raz pierwszy zaczęto nosić bikini, czyli dwuczęściowy kostium kąpielowy i który miesiąc jest międzynarodowym miesiącem lodów? Nie? Niech te małe tajemnice zostaną odkryte.

Pierwsze bikini

Chociaż wynalazek pierwszego dwuczęściowego stroju kąpielowego przypisuje się postaci uniwersalnego geniusza Jary Cimrmana, aby wiedzieć, który dwuczęściowy strój był naprawdę pierwszy, musimy podróżować w głąb historii. Pierwsza wzmianka o kobiecej dwuczęściowej odzieży podobnej do dzisiejszych bikini sięga starożytnej Grecji z okresu około 1400 roku p.n.e. Choć nie najstarsze, ale na pewno najdroższe bikini na świecie, wysadzane diamentami, warte są około 750 milionów koron. Ile pieniędzy masz zamiar inwestować Ty w kostium kąpielowy? A masz już wybrane okulary, które stanowią niezastąpiony dodatek do stroju kąpielowego?

Narodowy miesiąc lodów

Jeżeli jesteś miłośnikiem lodów, powinnaś obchodzić ich dzień, właściwie 31 dni. Lipiec jest miesiącem lodów. Jesteś znudzona klasycznymi smakami wanilii, czekolady i owoców? Może zainteresują Cię lody o smaku makowym, lody o smaku serowym, lub lody czosnkowe, które również będą Cię chronić niezawodnie przed wampirami. Tak, tak, te smaki są dostępne na świecie.

Jest Ci zimno? Jedź się ogrzać

Nie wszystkie dni są ciepłe i nie wszystkim towarzyszy niebezpiecznie szybko rosnący poziom rtęci w termometrze. Jeśli mówisz sobie, że powitałabyś kilka cieplejszych dni, udaj się do najgorętszego miejsca na ziemi Doliny Śmierci w USA. Temperatura osiąga tutaj 57 stopni Celsjusza. W Republice Czeskiej doczekaliśmy się najwyższej zmierzonej temperatury 40,4 stopni Celsjusza. To jest również porządne ciepło. Jeśli wybierasz raczej niższe temperatury, zalecamy odwiedzić Antarktydą, gdzie temperatura wynosi minus 93,2 stopni Celsjusza, jest to najzimniejsze miejsce na świecie.

 

Kopiuj link

ARTYKUŁY POLECANE

Poznaj przepisy wielkanocne innych krajów i sama wypróbuj 2 łatwe przepisy Poznaj przepisy wielkanocne innych krajów i sama wypróbuj 2 łatwe przepisy
Niezbędny dodatek na wiosnę? Ponadczasowe modne plecaki Vuch Niezbędny dodatek na wiosnę? Ponadczasowe modne plecaki Vuch
Rozpocznij wiosnę z minimalistyczną garderobą. Ile sztuk jest w sam raz? Rozpocznij wiosnę z minimalistyczną garderobą. Ile sztuk jest w sam raz?
Wyruszaj tworzyć nowe wspomnienia Wyruszaj tworzyć nowe wspomnienia