TRENDY

Wiosenne pomysły – ogródek ziołowy do mieszkania

04.04.2017 REDAKCJA
Autor

Wiosenne pomysły – ogródek ziołowy do mieszkania

   Słońce świeci, ptaszki śpiewają, to znak, że powoli zaczyna się radosna wiosna. Wystarczy, że rozejrzysz się szeroko i poczujesz zapach świeżych drzew, roślin i ziół...

Zastanawiasz się, co w tym roku posadzisz w ogródku?

   W każdej kuchni nie powinno zabraknąć ziół. Są zdrowe, pięknie wyglądają, doskonale doprawią każdą potrawę i świetnie pachną! Tylko w jaki sposób posadzić kwiatki, zioła w mieszkaniu? Każdy kiedyś marzył  o dużym domu z ogrodem, grającym wszelakimi kolorami. Nie każdy ma jednak przyjemność mieszkać w domku jednorodzinnym z ogrodem marzeń. To nie powód do zmartwień! Mamy dla Ciebie doskonałe rozwiązanie, jak codziennie cieszyć się ze świeżych ziół nawet w małym mieszkanku!

   Założymy się, że na pewno znajdziesz kilka pustych słoików na przykład po ogórkach. Proste, popularne a można z nich zrobić niezwykłe rzeczy. Wystarczy starannie pozbyć się etykietek producentów. Przygotuj tyle słoików, ile rodzajów ziół chcesz w swoim ogródku posadzić. Bazylia, oregano, rozmaryn, tymianek, bez nich nie możemy sobie wyobrazić gotowania. Warto mieć pod ręką pietruszkę, szczypiorek oraz magiczny cząber, który doskonale doprawi potrawy z roślin strączkowych. Pomyśl również o szałwii, kolendrze, popularnej mięcie oraz kojącej melisie. Na niewielki ogródek ziołowy powinno to na początek wystarczyć.

Od czego zacząć?

   Kochasz małe kolorowe kamyki? Pociesz siebie i wsadź je w słoiczki! Umieść kilka kamyczków na dnie słoików. Będą one pełnią funkcję drenażu. Kamyczki możesz nazbierać na przechadzce po ulubionej okolicy. Każdy słoik może zawierać kamienie różnych kolorów, co nada całości dodatkowego uroku. Następnie do każdego słoika wsyp odpowiednią ilość gleby, garść nasion i całość podlej wodą. Słoiki postaw w pobliżu okna tak, aby zapewnić roślinkom dużo naturalnego światła i źródło witamin. Na koniec możesz całość udekorować ozdobnymi etykietkami lub gustowną wstążką w ulubionym kolorze.  

   Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz się cieszyć z ogródka ziołowego nawet w ciasnym mieszkaniu. A taki ogród oferuje liczne korzyści! Zioła przyjemnie pachną w całym mieszkaniu, masz je zawsze pod ręką i każdego dnia pocieszą twoje oko…

Kopiuj link

ARTYKUŁY POLECANE

Tip modelki! Tip modelki!
Zaskakujące tradycje świąteczne w różnych krajach Zaskakujące tradycje świąteczne w różnych krajach
6 plus 1 świątecznych ciekawostek 6 plus 1 świątecznych ciekawostek
Jesienne dekoracje, które rozpromienią twój dom Jesienne dekoracje, które rozpromienią twój dom


x