MENU
TRENDY

Zaskakujące tradycje świąteczne w różnych krajach

21.12.2017 REDAKCJA
Autor

Zaskakujące tradycje świąteczne w różnych krajach

Święta Bożego Narodzenia to wiele pięknych tradycji. Najbardziej znaną jest chyba świątecznie ubrana choinka, pocałunek pod jemiołą, wróżby z jabłek czy orzechów, dzielenie się opłatkiem. A jak jest w innych krajach?

Święta na plaży

W słonecznej Australii święta obchodzone są niejednokrotnie bezpośrednio na plaży, bo  w grudniu temperatury sięgają  tutaj 30 stopni Celsjusza.  Nikogo nie dziwi, że na desce surfingowej  ktoś  paraduje w stroju Santa Clausa. A potrawy wigilijne? To przede wszystkim półmiski z sałatkami owocowymi lub warzywnymi oraz zimne orzeźwiające napoje.

Trzynastu pomocników

Pomyślałaś może kiedyś, jak sam jeden Santa Claus może uporać się z rozdaniem tylu prezentów w jeden wieczór? Na Islandii takich pomocników Santy mają trzynastu. W dodatku dzieci mogą tu być zjedzone przez gwiazdkowego  kota, który pilnuje, by były pracowite. No, chyba wolelibyśmy go nie spotkać.

Święta w KFC

O ile u nas święta kojarzą się z miłą rodzinną atmosferą, w Japonii bywa inaczej. Japończycy nieraz nie wahają się spędzić święta w towarzystwie chrupiącego kurczaka z KFC. Ta tradycja nie jest zbyt długa, ale tak rozpowszechniła się w Japonii, że trzeba dania z kurczaka zamawiać tu z wielodniowym wyprzedzeniem.

Święta na rolkach

Jak spędzają święta w Wenezueli? Ludzie masowo wylegają na ulice wołając: „Jezus się narodził!“ Co ciekawe, po ulicach miasta nie poruszają się na piechotę, ale zakładają w tym dniu rolki.

Kopiuj link

ARTYKUŁY POLECANE

Poznaj przepisy wielkanocne innych krajów i sama wypróbuj 2 łatwe przepisy Poznaj przepisy wielkanocne innych krajów i sama wypróbuj 2 łatwe przepisy
Niezbędny dodatek na wiosnę? Ponadczasowe modne plecaki Vuch Niezbędny dodatek na wiosnę? Ponadczasowe modne plecaki Vuch
Rozpocznij wiosnę z minimalistyczną garderobą. Ile sztuk jest w sam raz? Rozpocznij wiosnę z minimalistyczną garderobą. Ile sztuk jest w sam raz?
Wyruszaj tworzyć nowe wspomnienia Wyruszaj tworzyć nowe wspomnienia