INSPIRACJE

Dzień Kobiet? Goździki są passé, teraz VUCH jest na czasie!

08.03.2017 REDAKCJA
Autor

Dzień Kobiet? Goździki są passé, teraz VUCH jest na czasie!

 Dzień Kobiet zbliża się milowymi krokami. Święto corocznie przypada na 8 marca, więc będziemy go obchodzić już niebawem. Wiedziałaś, że historia tego święta nie wiąże się z PRL-em, ale z 1908 rokiem, Nowym Jorkiem i grupą odważnych kobiet, które zdecydowały się bronić swoich praw?

 To jak to w końcu jest z tym świętem?

Aby zrozumieć, dlaczego Dzień Kobiet jest taki ważny, musimy się cofnąć o ponad 100 lat, do 1908 roku. Wtedy odbył się strajk szwaczek w Nowym Jorku. Kobiety walczyły o podwyżki płac, skrócenie czasu pracy i prawa wyborcze, polityczne i ekonomiczne.

 Szwaczki na ulicach

Ponieważ nie należy lekceważyć szwaczek uzbrojonych w igły i szpilki, dziś świętujemy Międzynarodowy Dzień Kobiet... Lekcje historii mamy za sobą, ale może zastanawiasz się teraz, jakie właściwie ma znaczenie to święto, którego symbolem były goździki i pończochy?

 Świętować czy nie świętować?

Powodów do świętowania Dnia Kobiet jest kilka, ale jeden z nich jest podstawowy. To kolejny dzień w roku, kiedy możemy sprawić przyjemność babci, dziewczynie, mamie, cioci, siostrze, kuzynce czy bratowej. To dzień, w którym łatwo można wywołać uśmiech na twarzy ukochanych kobiet. A warto, nie sądzisz?

 Czerwony kwiat – nie i już, w tym roku króluje VUCH

Na początek, chcemy wyjaśnić, że nie mamy absolutnie nic przeciwko wręczaniu kwiatu kobietom z okazji ich święta. No, prawie nic... Ale szczerze mówiąc, lepszym prezentem wydaje się być coś ładnego, oryginalnego, stylowego i praktycznego. Masz może jakiś pomysł? My mamy!

 Portfel, zegarek a może wystrzałowa biżuteria?

Mamy dla Ciebie mały test. Wiesz, co sprawia największą radość kobietom? Rzeczy, których po prostu żadna kobieta nie może mieć za dużo. Do tej kategorii na pewno zaliczamy wszelkiego rodzaju dodatki i gadżety. Teraz już tylko od Ciebie zależy, czym obdarujesz ukochaną kobietę. Zegarek zawsze będzie pod ręką, z portfela skorzysta podczas najbardziej rozrywkowych chwil (hura! Zakupy!), biżuteria rozjaśnić jej osobowość. A może torebka? Każda kobieta byłaby zachwycona. Bez obaw, o Tobie też pamiętamy J. Może masz ochotę sama zrobić sobie prezent z okazji Dnia Kobiet?

Kopiuj link

ARTYKUŁY POLECANE

Must haves of the season: Refine your spring look Must haves of the season: Refine your spring look
Tune in for May romance with Vuch Tune in for May romance with Vuch
Our bestsellers: The most desirable Vuchkas Our bestsellers: The most desirable Vuchkas
Spruce up spring with accessories in stunning pastel colours Spruce up spring with accessories in stunning pastel colours


Wybierz swój kraj