INSPIRACJE

Kilka ciekawostek o Słońcu

25.07.2017 REDAKCJA
Autor

Kilka ciekawostek o Słońcu

Jeśli ktoś zapyta Cię o pierwsze Twoje skojarzenie z latem, prawdopodobnie odpowiesz: Słonce. Słonce jest dla nas czymś bardzo oczywistym. Z jednego punktu widzenia to tylko jedna z miliardów gwiazd, jednak dla człowieka jest ono gwiazdą, bez której nie mógłby żyć. Gwiazda położona najbliżej nas znacząco wpływa również na nasze samopoczucie. Na pewno nie masz humoru, kiedy za oknem szaruga i słońce schowane jest wysoko za chmurami. Całe szczęście w lecie możemy być w kontakcie z gwiazdą, która ładuje nas energią i radością każdego dnia. Przyjrzyjmy się więc Słońcu bliżej.

Kiedy „urodziło się“ Słońce?

Dokładny dzień narodzin Słońca na pewno nie uda nam się z dokładnością ustalić. Powstało mniej więcej przed 4,5 miliardami lat, a naukowcy zakładają, że obecnie jest w połowie cyklu swego życia. A więc możemy spać spokojnie, jego końca my na pewno się nie doczekamy.

Kto większy? Ziemia czy Słońce?

Pomimo tego, że Słońce zaliczane jest do gwiazd o średniej wielkości, w porównaniu do Ziemi jest mniej więcej 100 razy większe. Słońce jest też 333 razy cięższe od Ziemi.

Ile ważyłabyś stojąc na powierzchni Słońca?

Jeśli nie jesteś zadowolona z obecnej wagi ciała, niestety, na Słońcu mogłabyś się już załamać. Grawitacja na Słońcu jest mniej więcej 28 razy większa od tej na Ziemi. Tym samym człowiek ważący na Ziemi 60 kg, na Słońcu ważyłby 1680 kg. Powiedz, nie czujesz się od razu lekka jak piórko?
Uf, jak gorąco…

Na pewno wiesz, że na Słońcu byłabyś cała zlana potem. Jądro Słonca ma niewyobrażalną dla człowieka temperaturę 15 milionow stopni Celsjusza. Nawet na najchłodniejszym miejscu na Słońcu nie ochłodziłabyś się, temperatura osiąga tam 6 000 stopni Celsjusza.

Przed promieniami słonecznymi należy się chronić.  

Słońce na pewno jest świetnym partnerem. Jednak pamiętajmy, że przed ostrymi promieniami słonecznymi trzeba odpowiednio chronić nie tylko swoją skórę, ale również wzrok. Szukasz doskonałej ochrony przed promieniowaniem UV, a jednocześnie świetny dodatek modowy?
Koniecznie zerknij na ofertę okularów słonecznych z naszej najnowszej kolekcji.

Kopiuj link

ARTYKUŁY POLECANE

Już są, dotarły! Pierwsze kolekcje skórzanych i eco torebek marki Vuch Już są, dotarły! Pierwsze kolekcje skórzanych i eco torebek marki Vuch
Wybór torebki idealnej na lato Wybór torebki idealnej na lato
Nowe sukienki VUCH, na elegancko i na sportowo Nowe sukienki VUCH, na elegancko i na sportowo
Pufy do siedzenia VUCH Pufy do siedzenia VUCH