INSPIRACJE

Trening dla każdego czyli odkrywamy magię jogi

21.09.2017 REDAKCJA
Autor

Trening dla każdego czyli odkrywamy magię jogi

Kto raz spróbował, zakochał się na zawsze. Istotą jogi jest rozwijanie nie tylko aspektów fizycznych, ale również umysłowych i duchowych. Uważasz, że joga jest zbyt wolna i szukasz bardziej dynamicznej formy ruchu? Joga oferuje Ci wiele różnych form ćwiczeń. To ty decydujesz, którą wybierasz. Słyszałeś o power czy hot jodze? Zapraszamy do lektury artykułu, w którym poznasz magię ćwiczeń, których historia sięga do 500 roku p.n.e. .

Zalety regularnego treningu jogi

Joga ma niewątpliwie pozytywny wpływ na twoje ciało i samopoczucie. Ta forma ruchu sprawia, że ciało rozciąga się i uzyskuje większą elastyczność. Joga doceniana jest również ze względu na to, że znacząco redukuje stres i pomaga w koncentracji, a co najważniejsze jest to doskonała forma relaksu. Pomaga również w walce z bólem pleców i głowy, zwalcza bezsenność i pozytywnie wpływa na dobry nastrój i pozwala się cieszyć chwilą i życiem.

Hatha joga

Może po raz pierwszy słyszysz to połączenie, ale z pewnością ten rodzaj jogi nie jest Ci obcy. To najczęściej spotykany rodzaj jogi. Ta forma ćwiczeń jest odpowiednia dla każdego, niezależnie od wieku czy poziomu zaawansowania. Hatha yoga jest wolna, relaksująca i wyciszająca codzienny stres.

Hot joga

Ostatnio na popularności zyskuje hot joga, przede wszystkim ze względu na właściwości prozdrowotne. Możesz uwierzyć lub też nie, ale jak obiecuje jej nazwa, na pewno nieźle się spocisz. Zajęcia hot jogi odbywają się w ciepłym pomieszczeniu. Nie wyobrażaj sobie 25 stopni, mowa tu o 40 stopniach. Ta forma jogi często mylona jest z bikram jogą, której praktyki odbywają się w temperaturze 42 stopni i wilgotności sięgającej około 40 procent.

Power joga

Joga to również bardzo dynamiczna forma ruchu, o czym przekona Cię power joga. Dynamiczne ćwiczenia, które oprócz stretchingu gwarantują pozbycia się zbędnych kalorii. W odróżnieniu od klasycznych rodzajów jogi, ćwiczenia nie wymagają tutaj ściśle określonej kolejności, dlatego każda lekcja jest wyjątkowa.

Kopiuj link

ARTYKUŁY POLECANE

Must haves of the season: Refine your spring look Must haves of the season: Refine your spring look
Tune in for May romance with Vuch Tune in for May romance with Vuch
Our bestsellers: The most desirable Vuchkas Our bestsellers: The most desirable Vuchkas
Spruce up spring with accessories in stunning pastel colours Spruce up spring with accessories in stunning pastel colours


Wybierz swój kraj