INSPIRACJE

VUCH radzi: Jak wybrać bagaż podręczny do samolotu

20.05.2024 REDAKCJA
Autor

Dwa razy zmierz, raz przetnij – to nie jest wyjątek w tym temacie. Nikt z nas nie chce płacić wysokich kar za przekroczenie limitów bagażu podręcznego. Ale jakie są te limity?

Prawie każdy z nas podróżuje z bagażem podręcznym. Niezależnie od tego, czy jest to tylko crossbody torba czy plecak, zawsze warto pamiętać o dozwolonych wymiarach. Każdy przewoźnik ma swoje określone limity, których pasażerowie nie mogą przekroczyć, w przeciwnym razie zostaną ukarani.

Duże plecaki podróżne

Nawet kilka cm ma znaczenie

Nie chcesz taszczyć walizki, więc decydujesz się podróżować tylko z dużym plecakiem na plecach? Tutaj znajdziesz listę najczęściej wyszukiwanych firm i ich wymiarów:

  • Ryanair – 40 × 25 × 20 cm
  • ČSA / Smart Wings – 55 × 45 × 25 cm
  • Lufthansa – 55 × 40 × 23 cm + torba osobista
  • Air France / KLM – 55 × 35 × 25 cm + torba osobista

Z liniami lotniczymi Smart Wings może podróżować nasz największy plecak Elion, który z łatwością spełnia wymiary. Lufthansa i Air France oferują miejsce dla Siriusa. W przypadku Ryanaira trzeba już liczyć się z mniejszym miejscem, więc towarzyszyć Ci może na przykład Noel.

Niektóre firmy oferują możliwość posiadania nie tylko bagażu podręcznego, ale także tzw. torby osobistej. Tutaj wymiary wynoszą około 35 × 20 × 20 cm. Idealnym wyborem jest więc na przykład torba Fossy Mini.

Z plecakiem (nie tylko) na plecach

Nie ma to jak mieć wszystko pod kontrolą. I to dosłownie. Taki plecak jak Livine ma na plecach specjalną gumkę, którą wystarczy nałożyć na rączkę walizki i ruszać. I to zdecydowanie nie jest jedyny. Tutaj możesz zobaczyć wszystkie plecaki, które mają tę praktyczną funkcję.

Cokolwiek zdecydujesz, zawsze pamiętaj, że mniej znaczy czasem więcej. Plecaki nie są nadmuchiwane, dlatego warto pamiętać o tych dozwolonych wymiarach. Życzymy szczęśliwej podróży!

Kopiuj link

ARTYKUŁY POLECANE

How to choose a travel bag: Go on trip and air out your Vuchka How to choose a travel bag: Go on trip and air out your Vuchka
Back to semester or what you can't do without during your studies Back to semester or what you can't do without during your studies
New collection: Wedding handbags on the Vuch scene New collection: Wedding handbags on the Vuch scene


Wybierz swój kraj