MENU
ŚWIAT VUCH

Vuch team na Kubie

15.03.2019 REDAKCJA
Autor

Vuch team na Kubie

Długo się w zespole zastanawialiśmy, gdzie moglibyśmy wyruszyć. Imprezy firmowe to sprawdzony klasyk, więc nigdy nie pomyślałbym o zakupie wycieczki do egzotycznego kraju i o wylocie praktycznie z dnia na dzień. I to na dodatek z dwoma facetami i na Kubę! Przygoda zaczęła się, kiedy musiałam zorganizować nowy paszport i wizę w ostatniej możliwej chwili! Całe szczęście urzędy o dziwo nie zawiodły i mogłam cieszyć się na słoneczne plaże i zimne drinki.

Lekki stres z długiej podróży zostawiliśmy na lotnisku w Pradze tuż po pierwszej lampce szampana. Albo trzeciej, dokładnie nie pamiętam. W każdym razie 10-godzinna podróż szybko minęła i Kuba przywitała nas przyjemnymi 27 ° C i słońcem! Oooo tak!

Po przyjeździe dotarliśmy do miasta około 22, rzuciliśmy bagaż do pokoi i ruszyliśmy na miasto. Barman z hotelu kończył zmianę i zaproponował nam, że chętnie pokaże nam wszystkie możliwe i niemożliwe lokalne bary. Panowie nie mogli się doczekać cygara i słynnego rumu.

Osobiście bardzo mi pasowały słoneczne dni i ciepłe morze! Pogoda nie zawiodła. Było cudownie! Przekonajcie się sami.

 

Pozwólcie, że zostawię tutaj również swoje zdjęcie. Przynajmniej wiecie, kto obsługuje zamówienia.

Cieszyliśmy się kubańskimi specjałami w przyjemnych cenach. Mała rada. Zawsze ustalajcie cenę swojego napoju, zanim zostanie on przygotowany! Nie będzie wtedy zaskoczenia!

 

Resztę dni spędziliśmy kręcąc się po okolicy i zwiedzając stolicę. Hawana jest chyba najbrudniejszym miastem, jakie kiedykolwiek widziałam. Jednak dzięki starym rozdrobnionym domom i typowym samochodom ma swój niepowtarzalny urok.

Czy wiesz, jak miejscowi spędzają tu czas? Młodzi ludzie chodzą do szkoły, a starsze pokolenia cieszą się długim siedzeniem na ulicy, znakomitymi cygarami. Towarzyszy muzyka i taniec. Czy to nie raj?

 

Jedną z naszych podróży rozpoczęliśmy jadąc typową amerykańską taksówką. Te kolorowe cuda jeżdżą tutaj wszędzie! Nasi chłopcy, Mates i Ondra, stoją obok tego czerwonego. Już rozumiesz, dlaczego podróżujemy dla inspiracji?

Na przykład nasz podróżnik Zilee Zephie jest tak kolorowa i żywa jak Hawana. Tutaj czuliśmy się jak ryba w wodzie! Co przypomina mi luksusową wycieczkę do błękitnej laguny, która okazała się kąpielą błotną.

 

Uśmiech z twarzy zdmuchnęło nam następnego dnia w barze. Relaksowaliśmy pijąc piña coladę i mojito, nagle nadciągnął mocny wiatr i całe miasto zgasło! Na szczęście huragan nie trwał długo, jednak uderzył z ogromną siłą.

 

Przeprowadziliśmy się nieco dalej, do wioski Viñales. Tutaj siedzimy na najbardziej rozpowszechnionym środku transportu – na koniach. Poważnie! Godzinna podróż w siodle była tego warta! Zostaliśmy nagrodzeni niekończącymi się plantacjami tytoniu i świeżo paloną kawą w kotle.

 

  

Po męczących wycieczkach odkrywaliśmy magię piaszczystych plaż i brakującego zasięgu wifi. Ponieważ internet tu nie działa.

 

Te kilka dni minęło bardzo szybko! Naczerpaliśmy dużo energii i inspiracji do pracy. Przyznaję, że powrót do rzeczywistości i zimy był dość trudny, jednak dom to dom!

Całuję, wasza opalona Monia!

 

 

Kopiuj link

ARTYKUŁY POLECANE

Pierwsze urodziny praskiego showroomu Pierwsze urodziny praskiego showroomu
Nowa witryna VUCH: doskonalszy design i mnóstwo funkcji Nowa witryna VUCH: doskonalszy design i mnóstwo funkcji
PHOTOSHOOT BACKSTAGE VUCH PHOTOSHOOT BACKSTAGE VUCH
Zespół VUCH: Podziwiamy wszystkich, którzy pomagają, i my też chcieliśmy pomóc Zespół VUCH: Podziwiamy wszystkich, którzy pomagają, i my też chcieliśmy pomóc