TWOJA HISTORIA

Rozmowa z twarzą marki VUCH: poznaj bliżej Bárę i jej kanał Barušminky

01.05.2020 REDAKCJA
Autor

Może cię interesuje, jak można zostać znaną youtuberką? Może chcesz wiedzieć, jak wygląda codzienność Báry Kubíčkowej, której kanał Barušminky na YouTube cieszy się wielką popularnością i ma obecnie 24 tysięcy subskrybentów? W naszej rozmowie Bára, która między inymi została twarzą nowości marki VUCH, ujawni kilka szczegółów ze swojego ciekawego życia.

Cześć Báro! Na wstępie zadam pytanie, jak w ogóle zaczęło się Twoje kręcenie filmików?

Filmiki zaczęłam kręcić pięć lat temu, kiedy to uruchomiłam swój blog i stwierdziłam, że swoje myśli mogę o wiele lepiej wyrazić w słowach niż pisemnie. Nakręciłam pierwszy filmik na temat serii produktów kosmetycznych L’Oréal, wstawiłam na YouTube, i dalej wszystko potoczyło się gładko.

Jak wygląda Twoja codzienność?

Jeżeli masz na myśli kręcenie filmików, to nie mam żadnej codziennej rutyny. Filmiki nagrywam od czasu do czasu, w zależności od humoru czy dyspozycji wolnym czasem, bo bez tych dwóch niezbędnych elementów nie da się prowadzić vlog. A jeśli chodzi o inne sprawy? Rano kawka, sprawdzanie maili, praca przy komputerze a teraz, w czasie kwarantanny, spędzam niemal cały czas z synem.

Co sprawia Ci największą satysfakcję podczas kręcenia filmików?

Chyba ocena zwrotna od subskrybentów. Niektóre z nich śledzą mnie już parę lat i nasze relacje ośmielam się określić jako wirtualne koleżeństwo, a nawet przyjaźń.

Częścią składową pracy youtubera są nie tylko pozytywne komentarze, ale również i te negatywne. Jak sobie z tym radzisz?

Staram się zbytnio nie zamartwiać, ponieważ przed x latami obelgi dwóch “miłych pań” sprawiły, że sobie nawet popłakałam. Ale od dawna nic podobnego się nie wydarzyło (puk, puk), a zasadnicze jest dla mnie to, co powiedzą moi bliscy, nie ktoś ukryty za maseczką anonimowości internetu. Chociaż w tym zestawieniu wyrazów słowo “maseczka” nabiera żartobliwego charakteru, prawda?

Obecnie to zestawienie wyrazów zdecydowanie nabiera innego znaczenia. Ze względu na sytuację zadam jeszcze jedno pytanie. Pod maseczkami ochronnymi nasza skóra cierpi, więc może polecisz dziewczynom jakiś sposób, jak o nią pielęgnować?

Idealnie nie nakładać pod maseczkę makijażu i zawsze, po powrocie do domu, oczyścić naszą cerę. Przyznaję, sama o tym nie zawsze pamiętam. Możemy jednak trochę pocieszyć się myślą, że każda kobieca skóra jest teraz ciężko doświadczana i wiele z nas teraz walczy z trądzikiem.

W dzisiejszych czasach wiele dziewczyn marzy o tym, by zostać youtuberką. Czy jest w internecie jeszcze miejsce na nowe twarze?

W internecie jest przestrzeni pod dostatkiem, ale nie jestem pewna, czy trwa zainteresowanie YouTube’em. Chyba więcej ludzi dziś śledzi Instagram, wszystko jest tam szybsze, błyskawiczniejsze, sama osobiście nie oglądam zbyt YT, śledzę kilka moich koleżanek, a to jeszcze nieprawidłowo z powodu presji czasowej. Uważam jednak, że jeżeli ktoś przyjdzie z nowym, ciekawym tematem lub stylem filmików, to może się przebić.

Co polecisz dziewczynom, które chcą spróbować kręcić filmiki?

Bardzo prosto powiem “spróbuj”, bo ten, kto nie wypróbuje na własnej skórze, nie stwierdzi, czy ta praca sprawia mu przyjemność i czy będzie w niej dobry.

Oprócz prezentacji kosmetyków kręcisz również wideomagazyny dla marki VUCH. Jak trafiła Ci się ta posada? Czy ta praca sprawia Ci radość?

Do VUCH trafiłam za pośrednictwem Marteczki, mojej byłej koleżanki z Vivantis, gdzie kilka lat pracowałam w marketingu. I oczywiście, praca jest fantastyczna, bo która kobieta nie kocha torebek ? Co więcej, zespół VUCH to grupa świetnych ludzi.

Dziękuję za rozmowę i życzę wielu sukcesów i zadowolonych subskrybentów.

Kopiuj link

ARTYKUŁY POLECANE

Piosenkarka, modelka i przyszła Pani adwokat. Piosenkarka, modelka i przyszła Pani adwokat.
Balerina, blogerka, fotografka… tak w skrócie można scharakteryzować żywiołową Viktorię Pavlovą. Zapytaliśmy jej, jak udaje się jej łączyć ze sobą wszystkie jej pasje. Balerina, blogerka, fotografka… tak w skrócie można scharakteryzować żywiołową Viktorię Pavlovą. Zapytaliśmy jej, jak udaje się jej łączyć ze sobą wszystkie jej pasje.


Wybierz swój kraj